Feeds:
Posts
Comments

Posts Tagged ‘recetea’

Trahana

Për 1 kg miell duhen:

2 gota qumësht, gjalpë 2 lugë gjelle, 1 lugë gjelle kripë.
(more…)

Read Full Post »

Sheqerpare

Rrihet gjalpi me sheqer, shtohen vezët pjesë-pjesë duke i rrahur vazhdimisht dhe në fund hidhet mielli i përzier me sodë.
(more…)

Read Full Post »