Feeds:
Posts
Comments

Posts Tagged ‘receta gatimi’

 


Nevojiten (për 24 copë):
* 400 a margarinë
* 400 g çokollatë për gatim
* 8 vezë
* lëkura e renduar e 1 limoni
* 2 lugë lëng limoni
* sheqer vanilje
* 2 lugë kafe të bluar
* 2 lugë niseshte misri
* 275 g miell
* 100-150 g çokollatë të bardhë të thyer në copëza
* 100-150 g çokollatë qumështi e thyer në copëza
* 3 lugë sheqer pluhur

(more…)

Read Full Post »

Nevojiten (për 6 veta):
* 150 gr gjalpë në copa
* 150 g sheqer
* 4 vezë
* 100 g miell
* 1 qese tharm pluhur
* 100 g lajthi të pjekura
* 200 g çokollatë për gatim
* pak kripë

Për mbushje: 100 ml ajkë
Për shtresën e sipërme:
* 150 gr çokollatë për gatim
* disa pika esencë vanilje
* 60 ml ajkë e lëngshme

(more…)

Read Full Post »


Qamile Fetahaj Kajtazi

Përbërësit për 4 persona:

* 1,2 kg patate
* 2-3 qepë
* kripë
* piper i zi
* majdanoz
* vaj për fërgim

(more…)

Read Full Post »


Përbërësit:

* 5-6 kunguj të vegjël

* 3 patate të ziera

* 300 gram djathë dele

* 200 gram kaçkavall

* 100 gram djathë feta

* 5 vezë

* 1 tufë majdanoz jeshil

* Krip

* Piper

(more…)

Read Full Post »


Përbërësit:

* 200 gr oriz me kokrrën e gjatë
* 1 lidhje majdanoz
* 50 gr ullinj jeshil pa fara
* 100 gr djathë feta
* 1 vezë
* krip
* piper
* 4 speca të mëdhenj
* 2 lugë vaj ulliri
* 250 gr domate të vogla – domate Cherry
* 1 lugë ullinj të zinj (ullinj të shtypur – të bërë krem)

(more…)

Read Full Post »


Përbërësit:

-600 gr bamje të qëruara,
-2 qep të mëdha të prera thela,
-1 hudhër,
-3 domate të mëdha, të bëra në rende,
-2 domate të mëdha të prera thela
-1 lidhje majdanozi të prerë,
-1 filxhan me uthull,
-1 filxhan me vaj dhe 1 filxhan me ujë
-1 lugë e vogël me krip, ½ lugë e vogël piper, ½ lugë e vogël sheqer

(more…)

Read Full Post »

Për 4 persona:

· 5 të verdha veze
· 30 ml kafe e fortë
· 100 gram sheqer
· 2 lugë gjellë wisky
· 1 mollë
· 1 degë mente

(more…)

Read Full Post »

« Newer Posts - Older Posts »