Feeds:
Posts
Comments

Posts Tagged ‘receta gatimi’


Për 4-5 persona duhen:

* 500 gr mish
* 1,5 kg bamje
* 2 filxhanë kafeje vaj
* 2 kokrra qepë
* 4-5 kokrra domate
* kripë, piper i zi, uthull 2-3 lugë gjelle, majdanoz.

(more…)

Advertisements

Read Full Post »


Nevojiten:

* 500 gr makarona
*1 kokë qepë
1/2 kg salsiçe
* ½ kg kërpudha
* 100 gr parmezan
* 400 ml verë e bardhe
* 200 ml salcë domatesh

(more…)

Read Full Post »


Për 4 persona

* 600 gr tul lope
* 3 dorëza presh
* 1 spec jeshil djegës
* 2 karota
* 4-5 gjethe dafine
* 2 rrënje selinoje
* 1 lugë piper i kuq
* 1 lugë salcë domatesh
* 60 gr gjalpë
* 1 kokë qepë
* 150 ml verë e bardhë
* vaj, kripë dhe piper i zi

(more…)

Read Full Post »

Përbërësit:

* 300 g miell
* 1 litër qumësht
* 2-3 kokrra vezë
* 1 lugë gjalpë
* 1 majë luge sheqer
* 1 majë luge kripë
* piper të bardhë
* 1 lugë liker

(more…)

Read Full Post »


Nevojiten:

Për brumë:
* 180 g miell + për kallëp
* 100 g bajame të bluara
* 1 limon
* 150 g sheqer
* 130 g gjalpë + për kallëp
* 1 e verdhë e vezës

Për mbushje:
* 500 g djathë të njomë lope
* 2 dl ajkë të ëmbël për zierje
* 8 lugë mjaltë
* 3 vezë

Përgatitja:

(more…)

Read Full Post »


Përmbajtja për katër persona:

* 4 eskalopë viçi
* 4 feta të holla proshutë
* 150 gr djathë
* 50 gr gjalpë
* 1 filxhan të vogël me krem të freskët
* 2 lugë gjellë vaj
* 2 limonë
* pipër, kripë dhe majdanoz

(more…)

Read Full Post »


Nevojiten (për 4 persona):

* 500 g qershi
* 60 g çokollatë për gatim
* 4 vezë
* 200 g sheqer
* 120 g miell
* 30 g kakao pluhur
* 2 të bardhë të vezëve
* 200 g djathë krem
* kripë.

(more…)

Read Full Post »

« Newer Posts - Older Posts »