Feeds:
Posts
Comments

Posts Tagged ‘mish viqi’

Për 6 vetë:

* 600 gr. mish viçi i grirë dhe 400 gr. mish i grirë pule
* 2 lugë majdanoz
* 1 vezë
* 1 lugë uthull
* 1 qepë e grirë
* pak bukë
* 1 karotë e prerë në katrorë
* pak domate të grira
* 1 filxhan të vogël me verë të bardhë
* kripë

(more…)

Read Full Post »

Për 6 persona

Materialet:

• 6 fileta viçi me trashësi rreth 2 centimetër
• 50 gr gjalpë
• 1 thelb hudhër e grirë
• 1 qepë e grirë hollë
• 3 lugë gjelle miell I zakonshëm
• ¼ e filxhanit me ‘Brandi’
• 1 filxhan lëng mishi
• 2 lugë gjelle me piper jeshil në kokrra
• ½ e filxhanit me krem qumështi
• Pak majdanoz për zbukurim
(more…)

Read Full Post »


Nevojiten:
1 kg mish e 5 patate të prera në kubikë
2 karota të prera në feta
2-3 degë selino të prera trashë

(more…)

Read Full Post »