Feeds:
Posts
Comments

Posts Tagged ‘krem orizi me qumesht dhe karamele me rozmarin’

Për 6 persona

150 gram oriz; 1 litër qumësht; 3 lugë gjellë krem i trashë; 75 gram sheqer; 1 limon, vanile; 1 lugë gjelle pluhur, sheqer pluhur, pak kripë

Për karamelen: 12 lugë çaj, sheqer, 10 gram gjalpë, gjethe rozmarine të copëtuara
(more…)

Read Full Post »