Feeds:
Posts
Comments

Posts Tagged ‘kaurma’


Për 4 persona

* 600 gr tul lope
* 3 dorëza presh
* 1 spec jeshil djegës
* 2 karota
* 4-5 gjethe dafine
* 2 rrënje selinoje
* 1 lugë piper i kuq
* 1 lugë salcë domatesh
* 60 gr gjalpë
* 1 kokë qepë
* 150 ml verë e bardhë
* vaj, kripë dhe piper i zi

(more…)

Read Full Post »