Feeds:
Posts
Comments

Posts Tagged ‘bamje me domate’


Përbërësit:

-600 gr bamje të qëruara,
-2 qep të mëdha të prera thela,
-1 hudhër,
-3 domate të mëdha, të bëra në rende,
-2 domate të mëdha të prera thela
-1 lidhje majdanozi të prerë,
-1 filxhan me uthull,
-1 filxhan me vaj dhe 1 filxhan me ujë
-1 lugë e vogël me krip, ½ lugë e vogël piper, ½ lugë e vogël sheqer

(more…)

Read Full Post »